Miles Makine Sanayi Tic. A.Ş.

1991 yılında İtalyan PM Group S.p.A.’nın kamyon üzeri vinçlerinin Türkiye distribütörü olarak iş hayatına başlayan Miles Makine, daha sonra dünyanın önde gelen İtalya ve İsveç menşeili araç arkası yük platformu, diğer adıyla hidrolik asansör kapak üreten firmalarının Türkiye distribütörlüğünü de alarak yurt içerisinde satış ve servis faaliyetlerine başladı.

1999 yılında EUROLIFT adını verdiği araç çekicisini Avrupa ve Asya kıtasında ilk kez imal ederek Türkiye’de patentini aldı. Miles Makina yurtdışındaki aktif çalışmaları sonucunda EUROLIFT ve Miles Machine diye anılan aranılan bir firma ve marka olmuştur.  O günden bu yana aralıksız olarak imalatını yaptığı Eurolift, Türkiye ve komşu ülkelerde Miles Makina’yı pazar lideri konumunda tutmuş ve şuan yoğun olarak ihracatı yapılan Türk mühendisliğinin gururu olan bir ürün olmuştur.

Miles Makine, başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere birçok ilde trafik vakfı ve belediyelerle iş ortaklığı yaparak, araç çekici hizmeti, organizasyonu, çekici araç tedariği ve Türkiye’nin her yerine servis hizmeti vermektedir.

2003 yılında, uzun zamandır edindiği tecrübelerin ışığında Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirip, Araç Arkası Yük Platformu imalatına başlamış ve 12 yıldır distribütörü olduğu dünyanın önde gelen İtalya ve İsveç menşeili firmaların rakibi konumuna gelmiştir. 2003 yılından bu yana üstün kalitesi ve uzun ömürlü Araç Arkası Yük Platformları ile Türkiye ve Doğu Avrupa’da Miles Makine sektörde iz bırakmaya devam etmektedir.

2006 yılından bu yana 6.000 m2, 800 m2, ve 2.500 m2 olmak üzere İstanbul’daki 3 farklı üretim biriminde toplamda yaklaşık 9.300 m2 alanda üretim yapmaktadır.

Miles Makina A.Ş., edindiği yüksek mühendislik, imalat ve montaj teknikleri sayesinde ürün gamını genişleterek hem Türkiye hem Avrupa pazarına, Miles A.Ş. çatısı altında Miles Havacılık A.Ş., Miles Makine A.Ş. ve Miles Lift A.Ş. olmak üzere 3 farklı firma ile üretime devam etmektedir.

Miles Havacılık A.Ş., 2013 yılından itibaren Uçak İkram Aracı, Uçak Temizlik Aracı, Uçak Ambulift Aracı, Makaslı Uçak Bakım Platformu, Havalimanı Yer Destek Ekipmanları ve Diğer Havalimanı Yer Destek Araçları üretmektedir. Havacılık sektörüne sunduğumuz her High Loader ürün grubu, CE sertifikasına sahip olup, Avrupa Makine Direktifleri’ne göre üretimi tamamlanmaktadır.

Miles Lift A.Ş. şirketi çatısı altında, Yük Liftleri, Makaslı Platformlar, Hidrolik Rampalar, Araç Arkası Yük Platformları, Araç içi Yük Liftleri, Araç Engelli Liftleri ve Bina Engelli Liftleri üretilmektedir. Miles markalı liftler, uzun ömürlü ürünler olmalarıyla ün yapmışlardır. Referanslarımız kısmında göreceğiniz gibi, en büyük perakende mağazalarının ilk tercihi Miles markalı liftlerdir. Fabrikamızdan çıkan her yük lifti ürünü, CE sertifikasına sahip olup, Avrupa Makine Direktifleri’ne göre üretimi tamamlanıp, kalite kontrolü üst düzeyde yapılmaktadır.

Miles Makine A.Ş. şirketi çatısı altında ise araç çekicilerinin üretimi ve proje bazlı çalışmalar yapılmaktadır. Eurolift Araç ÇekicisiKayar Platformlu Araç ÇekicisiAhtapot Tipi Araç Çekicisi bunlardan bazılarıdır. İmal edilen bu ürünlerin yanı sıra, Miles Makine A.Ş., saygın bazı Avrupa menşeili markaların Türkiye temsilciğini de halen yapmaktadır.

3 firma da ISO 2015 kalite yönetim sertifikasına sahip olup, bünyesinde imal edilen her ürün, CE Makine Güvenlik Direktiflerinin ön gördüğü statik ve dinamik testlere tabi tutarak kalite kontrolü en üst düzeyde yapılmaktadır.

Miles A.Ş., yurt geneline yayılmış, geniş servis ağıyla müşterilerine satış sonrası da en iyi hizmeti vererek hizmet anlayışına süreklilik kazandırmaktadır.

Vizyonu, ülke içinde sağladığı başarıyı küresel ölçekte de sağlayarak; üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkeleriyle ülkemizin gururu, öncü bir firma olmaktır. Bağlılık, sorumluluk, tutarlılık ve müşteri odaklılık her zaman Miles’i diğerlerinden ayıran değerlerdir.

KURULUŞ
1991
ÇALIŞAN
200
ÜRETİM
9300 m²

Benzer Firmalar